כיצד ניתן לשדרג יום כיף לחברה עם שף פרטי?

אוכל הוא מרכיב חשוב בכלל ובימי גיבוש  וימי כיף לעובדי חברה בפרט. סביב הארוחה ניתן ליצור פעילות מגוונת, לרבות סדנת בישול ואפייה, חשיפה למזונות שונים והתקנת ארוחה על טהרת מאכלי השף והגשתו.

כאשר מתכננים את תוכן יום הכיף של החברה, חשוב לייעד ולייחד זמן מספיק לארוחה מושקעת, שתיאכל במקום ובאווירה מהנים ומרגיעים. שף פרטי יכול להכין ארוחה בטעם ובסגנון ייחודי על פי בחירה - כגון ארוחת בשרים, סושי, תאילנדי, איטלקי, הודי ועוד.

חוויה קולינארית ייחודית

ארוחת שף עשויה להיות חוויה שאינה מתמצה רק במה שקשור ישירות לאוכל אלא כחוויה מרכזית ביום הכיף. ניתן לשלב בה הרצאה על אודות מאכלים ומעמדו של האוכל בתרבויות שונות, טכניקות בישול, חומרים ותבלינים המעשירים את הטעם, חוויות מהניסיון של השף, כיצד להתאים את הארוחה לתקציב המיועד לה ועוד. ארוחה שמכין שף פרטי מייחדת מקום מרכזי לאוכל איכותי מושקע.

הערך המוסף של האוכל- סדנת בישול

סדנת בישול יכולה להיות חלק בלתי נפרד מתכנית יום הכיף, אשר הארוחה היא שיאה. סדנת בישול של כשעתיים מזמנת חוויה מהנה למשתתפיה. היא מלווה בהסברים ובמתכונים. העבודה בצוות מאפשרת להפוך את יום הכיף גם ליום גיבוש. כאשר כל הקשר והאינטראקציה נעשים בגובה העיניים תוך ביטול מוחלט של ההירארכיה בחברה.

לא רק יין ישמח לב אנוש- גם ואולי בעיקר אוכל טוב. בסדנת הבישול מאפשרת לעובדי החברה להיכנס אל אחורי הקלעים של המקום שבו מכינים את האוכל ולהיחשף אל סודותיו הקולינאריים של השף.

המתכון והמתכונת של ארוחת שף פרטי

אין מתכון אחיד ליום כיף ואין רק מתכונת אפשרית אחת. זה מה שיפה וייחודי לארוחות שף בכלל ולחברות היוצאות לימי כיף בפרט. הכל פתוח, הכל אפשרי. חשוב לתכנן את היום שמיועדת בו ארוחת שף מבעוד מועד, לתאם ציפיות, לקבוע מסגרת תקציבית ולסגור את כל הפרטים הקטנים.

חשוב ביותר לשמור על אווירה נינוחה ורגועה בכל יום הכיף ובשלב שבו מתקיימת ארוחת השף במיוחד. על מנת למקסם את החוויה הקולינארית חשוב לקיים את החלק הזה ביום הכיף ברוגע ובשלווה, באורך רוח; לאפשר לעצמכם לחוות את החוויה במלואה. כלום לא בוער. אתם לא ממהרים לשום מקום (ודאי לא לשוב לעבודה...).

מנהלים מכירים כיום בחשיבות קיומם של ימי כיף לעובדים כחלק בלתי נפרד מתכנית העבודה השנתית. יש בהם מי שמייחדים יום כזה למועדים קבועים בשנה ויוצאים במהלכה לימי כיף אחדים ולעומתם יש מי שרואים בהם בונוס, צ'ופר, הערכה לעובדים על הישגים מיוחדים.

בשורה התחתונה: אין ספק כי שף פרטי עשוי לשדרג ולהעצים את החוויה שחווים עובדי חברה ביום כיף. יש היצע מגוון של תפריטים ומתכונות של ארוחה שאותה מכינים השף, עוזרו וצוות עובדיו.

אולי יעניין אתכם גם